Diğer

Sam Boardcaster ile Caster.fm Bağlantısı – Radyo Kurulumu 3

Merhabalar, bir önceki yazımızda Sam Boardcaster programının kurulumunu yapmıştık. Bu yazıda ise Sam Boardcaster ile caster.fm in bağlantılarını yapacağız. Aslında bu anlatımın bir çok yazıdan oluşmasının sebebi ayrıntılı olarak anlatılmasından kaynaklı. Bu sebeple zor algısı oluşturabilir. Ancak adımları teker teker takip ederseniz kısa bir süre içerisinde kurulumunuzu yapıp, radyonuzu aktif hale getirebilirsiniz.

 

 

Sam Boardcaster ile Caster.fm Bağlantısı

Programı açtıktan sonra aşağıdaki işlemleri takip ediyoruz.

q798

q799

q800

q801Yukarıdaki resimde 9. İşleme kadar olan kısımları yaptıktan sonra caster.fm sitesine giderek giriş yapıyoruz ve aşağıdaki adımları izliyoruz.

q802

Start Server dedikten sonra karşımıza gelen Captcha kodunu yazıyoruz ve devam ediyoruz.

q803

q804

Yukarıdaki resimde görüldüğü üzere, bağlantımızı yapmak için gerekli bilgiler bulunuyor. Bu bilgileri gördükten sonra Sam Boardcaster programına dönerek aşağıda listelenmiş işlemleri yapacağız.

Caster.Fm Den Gelen Bilgiler

Sam Boardcaster Programında Eklenecek Yer

Server Address

Server IP

Port

Server Port

Password

Password

Mount

Mount

 

 

q809

Username kısmında standart “source” olduğu için değişiklik yapmanıza gerek yoktur.

q805

Bu işlemlerden sonra “Encoder & Streamer configuration” penceresinde OK butonuna basarak kapatıyoruz. Daha sonra “Encoders” penceresine baktığımızda aşağıdaki gibi olması gerekiyor.

q806

Burada ise; ok ile gösterilen yere tıkladıktan sonra start butonuna basıyoruz.

q807

Yukarıdaki resimde görüldüğü üzere “Encoder started.” Açıklamasını gördük ve artık program ile radyo sunucusu arasındaki bağlantıyı sağlamış olduk.

Bir yazının daha sonuna geldik. Bir sonraki yazımda” yayında nasıl müzik çalınır?” ,” mikrofon nasıl açılır ?” gibi sorulara ve birkaç özelliğe değineceğiz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere…

 

 


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.